İhracat Yıldızı Öztiryakiler

İhracat Yıldızı Öztiryakiler

İhracat Yıldızı Öztiryakiler

İhracat Yıldızı Öztiryakiler

İhracat Yıldızı Öztiryakiler

1958 yılından bugüne sektörüne katma değerli ürünler kazandıran Öztiryakiler 1300 çalışanı ile, 5000’den fazla ürün üretimini gerçekleştirmektedir. Küresel pazarda her geçen gün marka kalitesini genişleten Öztiryakiler, yurtdışında Ozti markasıyla 130’dan fazla ülkeye proje çözümleri sunmaktadır.

İhracatını geçen yıla oranla 8,4 milyar dolarla kapatan Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü, 3,88 dolar ihraç birim değeriyle de ülke ekonomisine önemli katkı sağladı. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) de bu kapsamda başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. ‘İhracatın Metalik Yıldızları’ ödül töreninde 25 kategoride toplam 75 ödül verildi.

 

Öztiryakiler 2 Ödüle Birden Sahip Oldu

‘İhracatın Metalik Yıldızları’ ödül töreninde Öztiryakiler’e 2 ödül birden geldi. Endüstriyel Mutfak Ürünleri kategorisinde geçen yıl olduğu gibi bu yılda 1.’liği elde ederken, Paslanmaz Çelik Mutfak Eşyası kategorisinde 3. lük ödülüne sahip oldu.

Pandeminin getirdiği olumsuzluklara rağmen kesintisiz üretimiyle hem iç piyasada hemde küresel pazarda büyümeye devam ettiklerini belirten Öztiryakiler Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Öztiryaki sözlerine şu şekilde devam etti; “Tüm dünyada geçtiğimiz sene yaşanan salgın nedeniyle bütün sektörler olumsuz etkilendi. Ülkemizin geçtiği o süreçte ekonomik olarak her sektörün faaliyetlerini sürdürmesi, üretimini devam ettirmesi ve ihracatını genişletmesi oldukça önemliydi. İhracatçılar Meclisi’nin 2020 yılına ait Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı sonuçlarını paylaştığı sıralamada Öztiryakiler markası olarak yeniden yer almak bizler için ayrı bir gurur kaynağıdır. Ülkemizin yükselen ekonomik ivmesinde marka olarak yerli ürünlerimizin üretimiyle destek veriyor ve gelişiminde ihracatta gösterdiğimiz başarılarla katkı sağlamaya devam ediyoruz. Geniş ürün gamımıza her geçen gün yenilerini ekleyerek her alana farklı çözümler sunuyor, anahtar teslim projelerle gelen talepleri en iyi şekilde karşılıyoruz.  Bizim bugün ki başarımızın altında yatan en önemli faktör önümüze koyduğumuz hedefleri sürekli yükseltmek ve alanında uzmanlaşmış güçlü ve yetkin çalışma arkadaşlarımızdır.” dedi.

Sitemizi kullanarak, çerez kullanımına izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için “ KVKK Politikamız” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.