Biz Kimiz

Biz Kimiz

"Geçmişten Geleceğe Öztiryakiler"

Endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılının ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 130.000 m² kapalı üretim alanında,1600'ün üstünde çalışanı ile hizmet vermektedir.

ÜRETİM TESİSLERİMİZ M2
Ana Mutfak ve Endüstriyel Mutfak
Büyükçekmece Fabrika, İstanbul
125.000 m2
Öztiryakiler Çorlu Fabrika     28.207 m2
Fabrika 1, Antalya  7.350 m2

Türkiye’de 4 Bölge Müdürlüğü,71 bayii, 137 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider durumundadır. Yurt dışı pazarın da ise 5 kıtada 100'ü aşkın ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup ürün çeşitliliği ve ciro büyüklüğü itibariyle sektöründe dünyada ilk 10 firma arasındadır.

Konaklama sektörünün büyümesi, hayat tarzı değişiklikleri ile dışarda yeme alışkanlıklarının artması ve bütün bunları destekleyen teknolojik gelişmeler, endüstriyel mutfak sektörünün yurt içinde ve yurt dışında büyümesinin önünü açan önemli dinamikleri olmuştur.

 

Var olan Gücümüzü Ortaklıklarımızla Destekliyoruz

Öztiryakiler’in içerde ve dışarda uzun bir süredir gösterdiği yüksek performans sürekli olarak küresel piyasalarda dikkat çekmiş ve büyük yatırımcı kuruluşların ilgisini üzerine toplamıştır. Nitekim, 2019 yılında Japon menşeili Hoshizaki Corporation’un Avrupa yatırım kolu olan Hoshizaki Europe Holding B.V. ile hisse satışı ve şirkette yapılan sermaye artırımı ile ortaklık tesisi gerçekleşmiştir. Küresel piyasalarda yüksek rekabet gücü elde etmeye yönelik bu ortaklık ile sektöründe dünya devi Hoshizaki’nin teknolojik bilgi, deneyim ve finansal gücü ile Öztiryakiler’in esnek ve yüksek dinamik üretim gücü bir araya gelmiştir. Tamamen stratejik amaçlarla gerçekleştirilen bu birliktelik neticesinde Öztiryakiler içerde ve dışarda yüksek bir potansiyel güce kavuşmuş bulunmaktadır.

 

BAYİLER VE
SATIŞ SONRASI SERVİSLER

TÜRKİYE'DE

4
BÖLGE
MÜDÜRLÜĞÜ
118
SATIŞ SONRASI
SERVİS
137
BAYİ
71

DÜNYA'DA

132
ÜLKE
199
SATIŞ SONRASI
SERVİS
300
BAYİ

 

İleri seviyede teknoloji ile üretim hacmini arttırıyoruz

Öztiryakiler, üretim teknolojileri ve makine parkı ile sektörde dünyada bilinen en ileri uygulamalara ve üretim teknolojilerine sahiptir. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri, güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamaları, teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütülmektedir. Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün ile ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak ödülü bulunmaktadır. Öztiryakiler, hotel, restaurant, cafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında sunduğu yüksek ürün çeşitliliği ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin planlamasını, üretimini ve servis desteğini sağlar.

 

Kalite en önemli standardımızdır

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir. Avrupa bölge pazarı için CE,Suudi Arabistan için SASO ve QMark, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için EAC (Gümrük Birliği Sertifikası) başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibidir.

1998’de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; sonrasında ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22163 Uluslararası Demiryolu Endüstri Standardı Yönetim Sistemini belgelendiren Öztiryakiler, uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve üçüncü 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir.

Sitemizi kullanarak, çerez kullanımına izin vermektesiniz. Daha fazla bilgi için “ KVKK Politikamız” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.