Referanslar


 
 

Hakkımızda

Öztiryakiler, mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 149.500 m² kapalı üretim alanında, 10 grup şirketinde 1300 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Türkiye’de 4 Bölge Müdürlüğü, 60 bayii, 64 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider durumundadır. Yurt dışı pazarda ise, 5 kıtada 100'ü aşkın ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup sektöründe dünyada ilk 15 firma arasındadır.

Rusya ve Kazakistan’da satış-pazarlama ve proje ekiplerinin bulunduğu showroom ve depoları ile yine Rusya’da 10 bin m² alanda üretim yapan tesisi bulunmaktadır. Öztiryakiler, üretim teknolojileri ve makine parkı ile sektörde dünyada bilinen en ileri uygulamalara ve üretim teknolojilerine sahiptir. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri, güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamaları, teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütülmektedir. Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün ile ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak ödülü bulunmaktadır. Öztiryakiler, hotel, restaurant, cafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, 4750'yi aşkın ürün çeşidi ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin planlamasını, üretimini ve servis desteğini sağlar.

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir. Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için EAC (Gümrük Birliği Sertifikası) başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibidir.

1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler, uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir.

 

 
 
 
 
 

Tarihçe

Merhum Muharrem Öztiryaki çalışma hayatına, 1930’lu yıllarda Gerede’de bulunan 50 m²’lik bir dükkanda çaydanlık, bakraç ve yemek tepsileri imalatı yaparak başlamıştır. 1945 yılında İstanbul Bakırcılar Çarşısı’nda açtığı ilk dükkanla Gerede’de bulunan atölyesini İstanbul’a taşımış ve 1958’de “Muharrem Öztiryaki ” markasını İTO’ya tescil ettirmiştir. İleriki yıllarda işleri devralan Aydoğan ve Yusuf Öztiryaki’ye, Tahsin Öztiryaki de dahil olmuş; bilgi ve tecrübelerini birleştiren kardeşler Öztiryakiler’i günümüze taşıyan adımları atmaya başlamışlardır.

Yıllarca mutfak sektörünün dünyadaki gelişmelerini takip ederek üretim kapasitelerini ve ürün çeşitliliklerini artıran Öztiryakiler, 1973’te kolektif şirket 1982’de de anonim şirket olmuştur.1977 yılında ihracata başlamış, 1980’de de bir ilke daha imza atarak Türk ordusu için 110 cm. çapındaki ilk helvane tencereyi üretmiştir. Endüstriyel mutfak sektörünün ilk üretici firmalarından biri olan Öztiryakiler, “bacasız sanayi” olarak adlandırılan turizm sektörünün dünyadaki hızlı gelişimini öngörüp, 1980 yılından itibaren gazlı ve elektrikli endüstriyel mutfak cihazlarını üretmeye başlamıştır. Geniş ürün yelpazesi ile otel mutfaklarının; ardından hastane, okul, fabrika, şantiye, tatil köyü, bar, pastane, fast food, askeri mutfaklar gibi yoğun üretimin olduğu yerler ile bireysel kullanımın söz konusu olduğu ev mutfakları gibi birçok mutfağın ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Yüksek performanslı iklimlendirme elemanları sayesinde zorlu arazi ve iklim koşullarında çalışabilen, maksimum faydalı konteyner ürünler ile endüstriyel mutfağın hazırlık, pişirme, servis, taşıma, bulaşıkhane gibi tüm aşamaları için üretim yapan Öztiryakiler, 2000’li yılların başından beri yurt dışında da tamamladığı anahtar teslim projeler ile dünya pazarında örnek gösterilecek bir noktaya gelmiştir. Bu pazardaki satışının % 95’ini OZTİ “Türk Malı” adı ile yapan Öztiryakiler,’in Dubai, Şeyşel Adaları, Maricus Adaları, Avusturalya, Çin, Gana, Nijerya, Malta, Libya, Türkmenistan gibi birçok ülkede, kaliteli endüstriyel mutfak ihtiyacını karşıladığı müşterileri vardır. 1998’de ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi ile ürün ve yönetim sistemini belgelendiren Öztiryakiler, ürünlerinin % 70’lik bir kısmını 5 kıtada 100'ü aşkın ülkeye ihraç etmektedir. İhracat yaptığı ülkeler için gerekli kalite sertifikalarını prosedürler doğrultusunda alan Öztiryakiler’ in, Avrupa bölge pazarı için CE, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için Gost başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubunu kapsayan kalite belgeleri bulunmaktadır.

2015 yılı itibariyle 4 bin 500’ü aşkın ürün çeşitliği, bin 300 çalışanı, İstanbul, Antalya, Rusya ve Çorlu’da bulunan toplam 130 bin m2’lik teknolojik üretim tesisi ile sektörünün dünyadaki temsilcisi olan Öztiryakiler; 10 grup şirketi, yurt çapında 4 bölge müdürlüğü, 50 bayii, Merkez Satış Sonrası Hizmet Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye’de 80, yurtdışında ise geniş satış ve servis ağı ile uluslararası pazarda ilk 15 firma arasındadır.

Dünyanın en gelişmiş teknik niteliklerdeki makine-teknoloji parkına sahip Öztiryakiler, sertifika, ehliyet ve yetki belgesine sahip 250’yi aşkın yetkili teknik servis personelinin eğitimini, her yıl düzenlediği ürün teknik eğitimi ile desteklemektedir.

Proje ve iyileştirme çalışmalarını, bünyesindeki mühendislik ekiplerinin yanında üniversitelerle, yurt içi ve yurt dışı özel Ar-Ge kuruluşları ve Tübitak desteği ile yürüten Öztiryakiler, 10 yılda 10 dünya markası yaratma projesi kapsamında, kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve ikinci 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir. Ayrıca, yurt içi ve yurt dışında taşıdığı misyonun sorumluluğu ile yılda ortalama 20 civarında yabancı fuara katılım gerçekleştirmekte, müşteri talep ve beklentilerini bölgesel, kültürel ve demografik yapıları itibariyle de analiz etmektedir.

 
 
 

 Misyonumuz

  Tüm çalışanlarımızla;
 • Müşteri Beklentilerini maksimum seviyede karşılamak.
 • Kalitede ve hizmette süreklilik temin etmek.
 • Topluma ve çevreye sürekli bir katma değer sağlamak.
 

Vizyonumuz

Sektörde dünyada ilk 10'da olmak.
 

KALİTE VE TEKNİK EMNİYET   POLİTİKAMIZ

 
 • Öztiryakiler olarak;

   

  • Demiryolu Endüstrisinde yüksek kalitede mutfak ekipmanları üretmeyi,
  • Tüm süreçlerimizde kalite ve teknolojiyi kültür haline getirmeyi,
  • Sağlık, emniyet ve çevre şartlarını proseslerimizde öncelikli ve titizlikle sağlamayı,
  • Uluslararası Demiryolu Endüstrisi ile ilgili tüm kanun, yönetmelik ve mevzuatlara uymayı,
  • Ürün Emniyeti ile ilgili tüm yasa ve yönetmeliklere uymayı, gerekli tedbirleri almayı ve istenen standartları sağlamayı,
  • Ürün teknik, güvenlik ve emniyet konularındaki araştırma, geliştirme ve uygulama faaliyetlerinin devamlılığı ve kontrolünü sağlamayı,
  • Uluslararası demiryolu ekipmanlar ve sistemlerinin teknolojik gelişmelerini izleyerek kendi ürün gelişimimizi sürekli kılmayı,
  • Sektördeki başarılı konumumuzu demiryolu sektörü uygulamalarında sağlamayı,

   

  Taahhüt ederiz.

 

 
Intertek Etl Semko
CE 1009 Kalite Belgesi
AT TİP İnceleme Belgesi
Gost Hijyen Belgesi
Gost Kalite Belgesi
Hırvatistan Kalite Belgesi
 
Kalite Yönetim Sistem Belgesi
Ürün Kalite Güvencesi Belgesi
Surveilance Statement
Kalite Yönetim Sistem Belgesi
NSF Hijyen Belgesi
Marka Tescil Belgesi
 
Ozti Marka Tescil Belgesi
Hizmet Yeterlilik Belgesi
TSE Kalite Belgesi
TÜV Kalite Belgesi
TÜV Kalite Belgesi
Turquality Marka Destek Belgesi
 
UKR Sepro Hijyen Belgesi
UKR Sepro Kalite Belgesi
Özmet A.Ş.


İstanbul merkez fabrikada üretim yapmakta olan firmamızın ilk kuruluşu 1987 yılıdır. Kuruluşundan günümüze sürekli büyüyen firmamız bu gün yaklaşık 15.000 m2 kapalı alanda üretim yapmaktadır. Firmamızın bünyesinde endüstriyel mutfak cihazları (900 seri, 750 seri, 650 seri ,konveksiyonlu fırınlar, v.d.) proje ürünleri (Paslanmaz çelik çalışma tezgahları, evye,davlumbaz, self servis üniteleri) ve fast-food zincir mağaza ürünleri yüksek kalitede dünya standartlarında üretmektedir.

 


 
Aysberg Soğutma Metal San. ve Tic. A.Ş.


Endüstriyel tip buzdolabı ve soğuk oda üretimi ile yerel ve dünya piyasalarında öncü kuruluşlarından olan Aysberg, ÖZTİRYAKİLER A.Ş.nin önemli bir parçasıdır. OZTICOLD markasıyla split ve merkezi soğutma sistemleri konusunda hava ve su soğutmalı cihaz imalatıyla, her türlü projeyle özel soğutma çözümleri sunmaktadır.Üretimimizin P’si ihraç edilmektedir.


 
 
 
Ekonoma Mutfak ve Servis Ekip. San. ve Tic. A.Ş.


İstanbul Merkez Fabrikada 7000m2 alanda üretim yapmakta olan firmamız bünyesinde ahşap, metal ve montaj olmak üzere toplam 3 atölyede; ahşap, metal, paslanmaz, ahşap boya, metal boya, pleksiglas, elektrik ve soğutma bölümlerinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamızda üretilen ana ürün grupları; açık büfeler, servis arabaları, banket masa ve sandalyeleri ile ürün gamımıza yeni katılan teşhir dolaplarından oluşmaktadır. Müşterinin ihtiyaçları ve mimari talepleri doğrultusunda bilgisayar ortamında projelendirme yapmakta ve müşterinin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri en estetik şekilde sunmaktadır.


 
 
Aymak End. Mut. Cih.azları San. ve Tic. A.Ş.


1992 yılında ÖZTİRYAKİLER A.Ş.nin iştiraki olarak kurulan Aymak, Antalya Organize Sanayi’de faaliyetini sürdürmektedir. 2011 yılında da yeni fabrika yatırımı ile kapasitesini büyütmüştür. Paslanmaz çelik nötr mutfak tezgâhları, paslanmaz mutfak arabaları ve davlumbazlar üretiminde öncü firmalarından olan Aymak, Öztiryakiler A.Ş.’nin yurt içi ve yurt dışı satışlarının önemli bir kısmını karşılamaktadır. Aymak A.Ş. kendi üretim kalemlerinde her türlü yenilik ve teknolojiyi takip ederek konusunda Türkiye’nin öncü kuruluşlarındandır.


 
 
 
Öztiryakiler Endüstriyel Kaplama Ekmekçilik ve Pastacılık Ekipmanları San. ve Tic. A.Ş.


Firmamız; ağırlıklı olarak tost, sandviç, hamburger ve baget ekmekleri, simit ve kek gibi unlu mamullerin üretiminde ve pişirmesinde kullanılan tepsileri ve kek tavalarını üretmektedir. Bu ekipmanların hem metal üretimini hem de yapışmaz kaplamalarını yaparak unlu mamül sektörüne komple hizmet verebilen Türkiye’nin öncü firmasıdır. Müşteriye özel imalat da yapan firmamız, tepsi taşıma arabaları ve döner fırınlarına giren pişirme arabalarını da üretmektedir. Başlıca kaplama çeşitlerimiz PTFE, FEP, PFA türevleri ve Silikon’dur. Bunlarla birlikte tekstil, makine, ayakkabı ve süt imalat sektörlerinde kullanılan ve yapışmazlık istenen makine parçaları ve kalıplarına da yapışmaz kaplama da yapılmaktadır. Türkiye’de en büyük ekmek ve kek üreticilerine hizmet veren firmamız; başta Avrupa ülkelerine olmak üzere , Kuzey Afrika ülkelerine, Rusya ve Güney Amerika ülkelerine uzanan büyük bir coğrafyaya sürekli ihracat gerçekleştirmektedir.


 
 
 
Oztiinoks Döner Makineleri A.Ş.


Gazlı ve elektrikli döner ocakları, ekmek kızartma, farklı tasarımlı ızgara-mangal üretimi ve belgelenmiş yüksek kalite standartları ile sektörünün öncü firmasıdır. Ürünlerindeki özgün tasarımı, enerji tasarrufu, ergonomik yapısı, kolay temizlenebilir ve hijyenik özellikleri ile farklılık yaratan firmamız tecrübeli Ar-Ge kadrosuyla sürekli ürün portföyünü zenginleştirmektedir. Yüksek Kalite Standardı • Yerel ve uluslararası standartlara uyum (CE, AB standartları vb.), • Rusya GOST ve Amerika ETL sertifikaları İle ürünlerimiz dünyanın dört bir yanında müşterilerimizle güvenle buluşmaktadır. CO salınımında dünya standartlarında kabul gören teknik tasarımlı ürünlerimiz aynı zaman çevre dostudur. Ürünlerimiz; iç piyasada Öztiryakiler, uluslararası pazarlarda OZTİ markası ile pazarlanmaktadır.


 


 
 
Blanco Öztiryakiler Mutfak Donanımı San. ve Tic. A.Ş.


Firmamız; BLANCO ve PERA marka ev tipi Mutfak evyeleri, armatürleri, ankastre ve solo ocaklar, fırınlar, davlumbaz ve aspiratörler, çöp öğütücüler, bulaşık ve çamaşır makineleri, mikrodalga fırınlar, su arıtma sistemleri ve çeşitli aksesuarları yurtiçi ve yurtdışı müşterilere sunmaktadır. Ayrıca firmamız Türkiye’deki toplu konut projelerine de hizmet vermektedir. Firmamızın; son yıllarda hızla büyüyen site tipi konut yatırımlarından aldığı pay giderek büyümektedir. Başta komşu ülkeler olmak üzere çeşitli ülkelere ihracatı bulunan firmamız, 1998 yılından beri faaliyetlerini başarı ile sürdürmektedir.


 
 
 
 
Ozti Sanitar Tesisat Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş.


Öztiryakiler Grubu’na bağlı olarak 2010 yılından beri faaliyet gösteren firmamız, ağırlıklı olarak paslanmaz çelikten mamul medikal ve sanitar ürünleri, yurtiçi ve yurtdışında hastaneler, oteller, okullar, alışveriş merkezleri ve sosyal siteler ve benzeri müşterilere OZTİ markası ile sunmaktadır. Geniş bir ürün gamına sahip olan firmamızın medikal grubunda paslanmaz çelik ilaç dolapları, kan saklama dolapları, ameliyathanelerde kullanılan el ve alet yıkama lavabo ve otomatik armatürleri, alet tepsileri ve her tür paslanmaz çelik masalar, troleyler ve diğer ürünler sıralanabilir. Sanitar ürün grubunda ise yine hastane ve otellerin yanı sıra alışveriş merkezleri ve ıslak zemin kullanıcıların talep ettiği el ve saç kurutma makineleri, banyo ve tuvalet aksamları, engelli gereksinimleri, sıvı sabun ve dezenfektan otomatları, bebek altı değiştirme ünitesi, çöp kovaları ve benzeri ürünler sayılabilir. Firmamız, konusunda uzman kadro ile yurtiçi ve yurtdışı projelendirme ve teklif hazırlama faaliyetlerini de başarı ile sürdürmektedir.


 
 
 
Rusya


ANAHTAR TESLİM PROJELER konusunda; firmamız , personel eğitimi, teknik dökümantasyon oluşturma, proje tasarım ve ekipman montajlı teslimi konularında anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Bunun yanı sıra garanti süresi sonrası teknik servislik ve yedek parça timini sağlamaktadır.


 
 
 
 
Kazakistan Showroom


Öztiryakiler Firması tarafından üretilen tüm ürünlerin pazarlanması, bu ürün gruplarına yönelik danışmanlık, mutfak tasarım ve projelendirme, konsept mutfak planlama, montaj ve teknik servis hizmetlerini sunmaktadır. ANAHTAR TESLİM PROJELER konusunda; firmamız , personel eğitimi, teknik dökümantasyon oluşturma, proje tasarım ve ekipman montajlı teslimi konularında anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Bunun yanı sıra garanti süresi sonrası teknik servislik ve yedek parça timini sağlamaktadır.


 
 
 

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Politikası

 • Tüm çalışanlarımızın iş güvenliği konusunda eğitilmesini sağlamak,
 • Faaliyetlerimizden kaynaklanabilecek iş kazaları, meslek hastalıkları ve çevre kirlenmesini önlemek için gerekli tedbirleri almak,
 • İlgili tüm yasal mevzuatlara uymada gereken hassasiyetleri göstermek,
 • Sağlık ve güvenlik risklerinin önleyici faaliyetlerini kalite sistemi dokümantasyonlarının ve karar alma süreçlerinin parçası haline getirmek,
 • Sağlık ve güvenlik performansımızı sürekli iyileştirmek.
 

BİLGİ GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

Öztiryakiler olarak;

 

 • ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim sisteminin etkinliğini, sürekli iyileştirilmesinin ve bu konuda ihtiyaç duyulan kaynakları sağlamayı,
 • Çalışanlarımızı Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konusunda sürekli bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi,
 • Bilgi Güvenliği risk yönetimini kuruluşumuzun tüm unsurlarında sistematik olarak yönetmeyi ve riskleri azaltacak tedbirleri geliştirmeyi,
 • Bilgi Güvenliğine ilişkin yasal kapsamdaki tüm mevzuatların süreçlerin tamamında uygulanmasını,
 • Şirketimizin öz kaynaklarındaki fiziksel ünitelerin, dijital platformların ve bunların üzerinde kullanılan bilgilerin, kayıtların gizliliği, güvenliği ve yetkilendirilen kullanıcılara erişilebilirliği sağlamayı,

  Taahhüt ederiz.

 

Çevre Politikası

Öztiryakiler olarak;

• Çevre yönetimi ile ilgili olan tüm kanun, mevzuat ve yükümlülüklere uymayı,
• Olumsuz çevresel etkileri kaynağında azaltmak, çevre kirliliğini önlemek ve çevre yönetimi performansını sürekli takip etmeyi,
• Enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılması yönünde sürekli çalışmalar yapmayı,
• Ürünlerimizi oluşturan malzemelerin seçiminden başlayarak tasarım, üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerimizde çevre dostu uygulamalar geliştirmeyi,
• Ürünlerimizin yaşam ömründeki olumsuz çevre koşullarını azaltmaya özen göstermeyi,0
• Çevre yönetim sisteminin tüm aşamalarında sürekli iyileştirme bakış açısı yaratmayı,
• Çalışanlarımızı yaşamın tüm alanlarında çevre gönüllüsü olmaları yönünde bilinçlendirmeyi,
• Gelecek nesillere doğal yaşam alanları oluşturmak için kurulan çevre yönetim sistemini sürekli iyileştirmeyi,


Taahhüt ederiz.

Detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

www.belgemodul.com/sirket/578/